اندیکاتور رسم خودکاربازگشت و بادبزن فیبوناچی+ رسم روند

اندیکاتور رسم خودکاربازگشت و بادبزن فیبوناچی+ رسم روند با یک کلیک کلیه خطوط فیبوناچی را برای شما بصورت خودکار ترسیم می کند.

فیبوناچی دانشمندی ایتالیایی است که با دقت در پدیده‌های طبیعت و با دید آماری به نحوه شکل‌گیری و تکرار آنها به کشف خارق‌العاده‌ای دست پیدا کرد.

وی دریافت که در آفرینش و خلقت نوعی تناسب پنهان و مرموز وجود دارد که هرجا این تناسب رعایت شود، شکل و مدل آن جسم یا موجود زیباترین و متناسبترین حالت را از نظر انسان‌ها دارد که همه این نسبت را نسبت طلایی نامیدند.

اعمال این نسبت بین اعداد مختلف و با فرمولهای مختلف ریاضی منجر به پیدایش سری های مختلف از اعداد شده است که به آنها سریهای فیبوناچی می گویند. در تحلیل تکنیکال نیز از ابزاری کمک می گیریم به نام فیبوناچی که چند مدل مختلف دارد ولی اساس همه آنها بررسی نقاط مهمتر یک روند قیمت است که به ترتیب زیر می‌باشند.

اگر ابتدا و انتهای روندی را  ۰ و ۱۰۰ درصد بدانیم آنگاه مقادیر تقریبی فیبوناچی در میانه روند عباتند از:

۲۳ و ۳۸ و ۵۰ و ۶۲ و ۷۶ درصد فیبوناچی

این محدوده‌ها هر كدام دارای اهمیت خاصی هستند و مقادیر دقیق و مهارت در محاسبه آنها در طول روند، از ابزار مهم تحلیل تكنیكال به حساب می‌آیند.

تحليل تكنيكال و فيبوناچی

فبوناچی Fan ابزاری دیگر از گروه ابزارهای فیبوناچی می باشد که بر اساس زاویه روند غالب نقاط بازگشت را از برخورد خط های بادبزن (فن) با قیمت بدست می آورد. در این ابزار نیزدرجه های (درصدهای) ۳۸٫۲- ۵۰ و ۶۱٫۸ از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

معمولا در متاتریدر این ابزار پیشفرض وجود دارد  و برای ظاهر شدن ان باید به منوی درج و ابزارهای رسم رفته و روی فیبوناچی کلیک و ان را بصورت دستی روی نمودار قیمت اعمال نماییم.

اما اندیکاتوری که اینجا همراه با اندیکاتور زیگزاگ ارایه میشود همزمان با یک اجرای ان روی هر نماد یا شاخصی چند عمل را همزمان انجام می دهد.

۱- بهترین نقطه حداقل و حداکثر قیمت را برآورد ودرصدها را ترسیم می نماید

۲-همزمان فیبوناچی بازگشتی و فیبوناچی بادبزن را با هم ترسیم و برآورد می نماید

۳- روند قیمت را نیز در کنار آن اعمال می نماید  بنابراین اندیکاتور رسم و پیش بینه روند نیز در دل آن نهفته هست.

اندیکاتور رسم خودکاربازگشت و بادبزن فیبوناچی

نصب اندیکاتور: بعد از دانلود ، از حالت فشرده خارجش نمایید و ان را در پوشه اندیکاتور منتقل نمایید و محتویات  پوشه را در پوشه andikators در محل نصب متاتریدر منتقل نمایید (منو فایل – باز کردن پوشه داده)  و سپس وارد  پوشه MQL5 شده و فایل دانلود شده را در پوشه andikators منتقل نمایید

snap2

در قسمت ورودی ها می توانید تغییرات مربوطه و مد نظر خود را اعمال نمایید

snap1

توجه: برای اعمال اندیکاتور روی نماد یا شاخصی کافیست از منوی درج- اندیکاتورهای سفارشی روی اسم آن یعنی autoFibonacci arad کلیک کنید

بعد از تایید اگر سطوح ظاهر نشدند کافیست روی صفحه کلیک راست کرده و روی رفرش (بروزرسانی) کلیک نمایید یا اینکه از همان منوی اندیکاتورهای سفارشی روی اسم اندیکاتور کمکی یعنی zigzag_nk_color کلیک نمایید

snap4

برای دانلود رایگان جزوات اصول کار با فیبوناچی کلیک کنید

http://aradtradet.com/down/fibo-arad.rar