اندیکاتور کانال حمایت و مقاومت و سیگنال های کانال

اندیکاتور حمایت و مقاومت  برای متاتریدر از مهم ترین اندیکاتورهای تحلیلی بشمار می رود.

اندیکاتور ترسیم خودکار کانال حمایت و مقاومت بطور هوشمند با یک کلیک هم کانال حمایت و مقاومت را ترسیم می نماید و هم سیگنال های خرید و فروش را مشخص می سازد.

کانال قیمتی و ترسیم صحیح نقاط حمایت و مقاومت  یک روش بسیار ایده ال و فنی در تجزیه و تحلیل سهام  برای سیگنال گیری می باشد این اندیکاتور کاملا بومی طراحی شده است و نقاظ حمایت و مقاومت را بسیار دقیق برآورد می کند. از ویژگی بسیار مهم اندیکاتور ترسیم خودکار کانال حمایت و مقاومت در کنار استفاده  با سایر اندیکاتورها امکان سیگنال گیری  به تنهایی بر اساس کانال قیمت می باشد .

کانال بالایی نشاندهنده مقاومت مهم سهم در بازه زمانی مشخص شده  و کانال پایینی حمایت مهم سهم در این بازه زمانی می باشد که با بردن موس روی هر نقطه مقدار عددی حمایت یا مقاومت ظاهر می شود

اندیکاتور کانال حمایت و مقاومت و سیگنال های کانال

روش سیگنال گیری با اندیکاتور ترسیم خودکار کانال حمایت  :

به دو صورت می توان از این اندیکاتور خاص سیگنال گرفت برای دوره کوتاهمدت، دوره پیشفرض برنامه ۲۰ روزه می باشد . وقتی قیمت از مقاومت عبور کرد بعبارتی مقاومت شکسته شد سیگنال ورود به سهم می باشد

و وقتی قیمت از خط پایینی بعبارتی حمایت را شکست سیگنال خروج صادر می شود یعنی حمایتی صورت نگرفته هست و باید منتظر ادامه اصلاح قیمت ماند.

حمایت و مقاومت و سیگنال های کانال

برای سیگنال گیری در بلندمدت دوره قیمت را از۲۰ روز به ۶۰ روز یا بیشتر تغییر دهید

حال چنانچه سهم در خط پایین مورد حمایت قرار گرفته بود و از خط میانگین  وسط از پایین به بالا عبور نمود از آن بعنوان سیگنال خرید استفاده می شود و چنانچه قیمت  از محدوده مقاومت عبور نمود مثل روش کوتاهمدت می توان مجددا وارد سهم شد ولی اگر قیمت نتوانست از مقاومت عبور نماید می توان از آن خارج شد و اگر ترجیح می دهید بصورت پله ای از سهم خارج شوید در مرحله بعد اگر قیمت خط میانگین بلندمدت را از بالا به پایین قطع کرد باید  مجددا از آن بعنوان سیگنال فروش خارج شد. بطور کلی این اندیکاتور برای حرفه ها و آماتورها بسیار کاربردی می باشد.