اندیکاتور برآورد مقاومت و حمایت

این اندیکاتور با رصد دقیق گذشته بورس و استفاده از انواع اندیکاتورهای پیشفرض متاتریدر و میانگین های مختلف ، حمایت ها و مقاومت های بسیار مهم سهم را براورده و در کنار نمودار قیمت نشان می دهد

کار با ان بسیار اسان بوده کافیست از قسمت درج-اندیکاتورهای سفارشی روی r & s aradtradet کلیک کنید

از این اندیکاتور می توانید بتنهایی برای اطلاع از مهمترین حمایت ها و مقاومت ها استفاده نمایید

بفرض مثال اگر قیمت در حال افت باشد حمایت مهم بعدی سهم هم بصورت عدد و هم بصورت شکل مشخص می باشد بفرض مثال در سهم بالا قیمت در هنگام اصلاح نتوانست حمایت ۱۹۰تومان را حفظ نماید و در حال حرکت به سمت حمایت بعدی یعنی ۱۷۰تومان می باشد .

همچنین از این اندیکاتور می توان بعنوان فیلتر در کنار دیگر اندیکاتورها استفاده نمود

screenshot-359بعد از انجام خرید لینک دانلود علاوه بر ارسال به ایمیل، همزمان قابل دانلود خواهد بود فایل را از حالت فشرده خارج و در قسمت اندیکاتورها منتقل نمایید

این اندیکاتور بصورت دایمی می باشد

RIAL 2,445,000 – خرید

توضیحی در خصوص حمایت و مقاومت

خطوط مقاومت و حمایت (Support & Resistance) خطوطی فرضی هستند که بر اساس اعداد قیمت بر روی نمودار رسم میشوند. این خطوط، قیمت هایی هستند که بازار در گذشته نسبت به آن عکس العمل نشان داده و یا انتظار داریم بازار نسبت به این قیمت ها در آینده عکس العمل نشان دهد. خطوط SR در واقع فقط یک عدد قیمت هستند که برای تریدر ها در هنگام معامله مهم هستند. به صورت قراردادی به خطوطی که بالاتر از قیمت کنونی قرار دارد خطوط مقاومت (Resistance) و به خطوطی که پایین تر از قیمت کنونی قرار دارند خطوط حمایت (Support) میگویند.

منظور از اینکه بازار نسبت به این قیمت ها عکس العمل نشان دهد این است که روند حرکت قیمت در حول و حوش این نقاط قیمت دچار تغییر (برگشت) شود. به بیان ساده تر، قیمت در زمانی که به نقاط قیمتی SR یا به بیان رایج در برخورد با خطوط SR دچار تغییر جهت (برگشت) شود. البته نوع دومی از این خطوط هم بین تریدرها رایج است که در این تعریف قرار نمیگیرد و خطوطی هستند که قیمت مدتی در اطراف این خطوط چندین بار تعییر جهت دهد و سپس همان جهت قبلی را ادامه دهد.

با این تعریف خطوط SR انواع مختلفی خواهند داشت و مهم ترین نکته برای یک تریدر این است که روشهای دستیابی و رسم این خطوط را به دقت بشناسد و قبل از برخورد قیمت با این خطوط استراتژی خود را در عکس العمل های مختلف قیمت مشخص کرده باشد.

تصویر زیر یک نمای فرضی از نقاط مقاومت و حمایت ایجاد شده توسط قیمت و خطوط رسم شده را نشان میدهد.


ساده ترین و معروقترین نوع رسم خطوط SR بر اساس قیمتهای گذشته و فرمولی که برای آن وجود دارد میباشد که ابتدا خط پیوت را بر اساس این معدله محاسبه میکنند:

Pivot =(Yesterday High + Yesterday Low + Yesterday Close)/3

سپس بر اساس پیوت به دست آمده خطوط SR را با این فرمول محاسبه میکنند که بر این اساس میتوانیم خطوط S1, S2, S3,…,Sn و R1, R2, R3,…, Rn داشته باشیم.

Range = (Yesterday High – Yesterday Low)

R1 = 2*Pivot – Yesterday Low
R2 = Pivot + Range
R3 = Pivot + 2 * Range
Rn = Pivot + (n-1) * Range

S1 = 2*Pivot – Yesterday High
S2 = Pivot – Range
S3 = Pivot – ۲*Range
Sn = Pivot – (n-1) * Range

6 دیدگاه در “اندیکاتور برآورد مقاومت و حمایت

 • مرسی.من قبلا اندیکاتور مشابهی اما نسخه رایگانش داشتم که فقط حداکثر و حداقل بازه زمانی گذشته بعنوان حمایت و مقاومت میداد اما بعد خرید این یکی تفاوت احساس کردم تقریبا صددرصد درست تشخیص میداد.بقیه اندیکاتورا را هم خریدم

 • سلام
  چقدر کارایی داره این نرم افزار؟ ایا دقت بالایی توی تشخیص حمایت و مقاومت داره؟
  با تشکر

  • می توانید نسخه های رایگان دانلود و استفاده نمایید مسلما در صورت کارایی نداشتن کاربران بعد از خرید اندیکاتورهای تکی به مبلغ ۵تا ۲۰هزارتومان از همین وب سایت مجددا برای خرید کل پکیچ ۹۷هزارتومانی مراجعه نمی کردند
   با تشکر

 • با سلام وقت بخیر. برای اندیکاتور برآورد مقاومت و حمایت اندیکاتور مقاومت و حمایت . اگه میشه . مثلا مقاومت و حمایت سهام زاگرس و یا هر چی خودتون میخواین رو بگین و ببینم نرم افزار درست میکنه . بعد خرید کنم. ممنون .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *